ROKNOSTALGIJA FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nikola Karaklajic -in memoriam

+5
DLJ
ari
Floyd
vinyldaewo
yo-wan
9 posters

Ići dole

Nikola Karaklajic    -in memoriam Empty Nikola Karaklajic -in memoriam

Počalji od yo-wan Sre Dec 17, 2008 8:43 pm

Smatram za shodno da se ime Nikole Karaklajica pomene u Roknostalgiji te da se o njemu stogod napise i razmene misljenja Roknostalgicara. Obzirom da sam pre par minuta cuo na TV-u da je umro, a na okolnost da je bio slusan od Vardara do Triglava i kao muzicki urednik Radio Beograda i kao voditelj emisije "Vece uz radio", to mi daje za pravo da pokrenem temu, jer smatram da bez njega ex-Yu muzicki prostor ne bi bio takav kakav se desio. Ja sam temu pokrenuo na ovom delu Roknostalgije jer smatram da je "Trazim, nudim, menjam..." jedan od udarnih kutaka foruma. Urednici neka kazu svoje, u svakom slucaju Nikoli Karaklajicu neka je vecna slava i HVALA MU za sve sto je ucinio za mlade tokom '70, '80 i '90-tih.
yo-wan
yo-wan
Admin
Admin

Status :
Online
Offline

Broj poruka : 814
Godina : 63
Location : Grdelica-Serbia
Datum upisa : 19.02.2008

http://jug-je-juznije.nice-forum.net/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Nikola Karaklajic    -in memoriam Empty Re: Nikola Karaklajic -in memoriam

Počalji od vinyldaewo Sre Dec 17, 2008 10:25 pm

Počivao u miru Crying or Very sad
A , jel on bio u rodu s Radmilom ?
vinyldaewo
vinyldaewo

Status :
Online
Offline

Broj poruka : 67
Datum upisa : 26.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nikola Karaklajic    -in memoriam Empty Re: Nikola Karaklajic -in memoriam

Počalji od Floyd Sre Dec 17, 2008 10:58 pm

yo-wan ::Smatram za shodno da se ime Nikole Karaklajica pomene u Roknostalgiji te da se o njemu stogod napise i razmene misljenja Roknostalgicara. Obzirom da sam pre par minuta cuo na TV-u da je umro, a na okolnost da je bio slusan od Vardara do Triglava i kao muzicki urednik Radio Beograda i kao voditelj emisije "Vece uz radio", to mi daje za pravo da pokrenem temu, jer smatram da bez njega ex-Yu muzicki prostor ne bi bio takav kakav se desio. Ja sam temu pokrenuo na ovom delu Roknostalgije jer smatram da je "Trazim, nudim, menjam..." jedan od udarnih kutaka foruma. Urednici neka kazu svoje, u svakom slucaju Nikoli Karaklajicu neka je vecna slava i HVALA MU za sve sto je ucinio za mlade tokom '70, '80 i '90-tih.

NEKA JE VJECNA SLAVA I HVALA MU
Dok god zivim nikad necu zaboraviti ono njegovo "Dobro vece,kako ste", kako je inace pocinjalo "Vece uz radio"svakog ponedeljka od 20 do 22 casa, prvi program radio Beograda, jedna od mojih najdrazih radio emisija iz 70-tih godina,za koju sam saznao zahvaljujuci "Politikinom zabavniku" koji je imao "Hit stranu" koju je On uredjivao i tu je bila reklama te emisije. Uradio je velike stvari vezane za yu rock, vecina velikih ex yu muzicara, moze da zahvali Njemu da su postali to sto jesu. Prozao je sansu svim mladim muzicarima bez obzira da li dolaze iz velikih gradova ili provincija da naprave neki snimak (sto je u to vrijeme bilo veoma tesko) da bi mogao da se emituje preko radija, da snime svoje prve ploce ...
Bio je urednik i voditelj i drugih emisija vezane za mlade (npr. Putokaz ), uradio je puno na vaspitanju i obrazovanju mladih svih ex yu prostora. Ako me pamcenje ne vara bio je i sahovski velemajstor.... Za mene obicnog smrtnika bio je i ostace VELIK COVJEK, veliki dio moje ljubavi prema rok muzici je i zahvaljujuci Njemu, Nikola hvala Ti za to, vrijeme koje sam proveo uz Tvoje emisije bilo je i ostace nesto kao najljepse i najdraze u mom zivotu, NEKA TI JE VJECNA SLAVA I HVALA.

Floyd
Floyd
Floyd

Status :
Online
Offline

Broj poruka : 40
Datum upisa : 15.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nikola Karaklajic    -in memoriam Empty Re: Nikola Karaklajic -in memoriam

Počalji od ari Čet Dec 18, 2008 12:32 am

I ja sam pored "Džuboksa", svoje znanje po pitanju muzike
s ex yu prostora crpio iz nekoliko radijskih emisija, napomenuću
samo neke;
"Po vašem izboru" - Miljenko Jelača
"S domaće pop rock scene" - Dražen Vrdoljak
i već spomenute "Veče uz radio" i neizbježne najave
"Dobro veče,kako ste" Nikole Karaklajića.

Potpisujem gore napisano od "Floyd"_a

Počivao u miru
ari
ari
V.I.P.
V.I.P.

Status :
Online
Offline

Broj poruka : 560
Datum upisa : 29.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nikola Karaklajic    -in memoriam Empty Re: Nikola Karaklajic -in memoriam

Počalji od DLJ Čet Dec 18, 2008 12:38 am

Ja sam mu najvishe zahvalna za "Hit Stranu" u "Politikinom Zabavniku", bio je to moj prvi muzichki "bukvar"

Nek mu je vechna slava i hvala
DLJ
DLJ

Status :
Online
Offline

Broj poruka : 846
Godina : 60
Location : Australia
Datum upisa : 12.04.2008

http://www.kapveselja.com

Nazad na vrh Ići dole

Nikola Karaklajic    -in memoriam Empty Re: Nikola Karaklajic -in memoriam

Počalji od danmar Čet Dec 18, 2008 12:56 am

Bas su dosla neka ruzna vremena. Sad me ova vijest opet baca u nostalgiju i u doba rane mladosti. Necu ponavljati sta su ostali rekli o Nikoli Karaklajicu, samo cu dodati da sam uz njegovu emisiju proveo nezaboravne veceri, napajajuci se novim saznanjima o muzici koju nam je on prezentovao. Promovisao je YU grupu, Opus (Mive Okruglic), volio sam kad se Peco Popovic vrati iz Londona i donese nove ploce, a najvise sam volio "Grom listu" pred kraj emisije, kao i nove prijedloge. Neka ti je slava i hvala.
danmar
danmar
V.I.P.
V.I.P.

Status :
Online
Offline

Broj poruka : 183
Location : Toronto, Canada
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nikola Karaklajic    -in memoriam Empty Re: Nikola Karaklajic -in memoriam

Počalji od bumbo Čet Dec 18, 2008 4:36 am

RIP

bumbo

Status :
Online
Offline

Broj poruka : 31
Location : split
Datum upisa : 13.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nikola Karaklajic    -in memoriam Empty Re: Nikola Karaklajic -in memoriam

Počalji od arman Čet Dec 18, 2008 10:33 am

Internat u Kragujevcu ... razglas u zgradi i dvoristu ...odmah tu pored "Zastave" ... nedeljno dokono dopodne ... i onda preteca svih emisija sa rock muzikom (tada beat muzika) "sastanak u 9 i 5"
Sa njim ode i deo mene i svih nas kojima je otkrio neke cudesne muzicke svetove .
arman
arman
V.I.P.
V.I.P.

Status :
Online
Offline

Broj poruka : 514
Location : smederevo
Datum upisa : 26.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nikola Karaklajic    -in memoriam Empty Re: Nikola Karaklajic -in memoriam

Počalji od yo-wan Čet Dec 18, 2008 12:34 pm

Floyd ::
yo-wan ::Smatram za shodno da se ime Nikole Karaklajica pomene u Roknostalgiji te da se o njemu stogod napise i razmene misljenja Roknostalgicara. Obzirom da sam pre par minuta cuo na TV-u da je umro, a na okolnost da je bio slusan od Vardara do Triglava i kao muzicki urednik Radio Beograda i kao voditelj emisije "Vece uz radio", to mi daje za pravo da pokrenem temu, jer smatram da bez njega ex-Yu muzicki prostor ne bi bio takav kakav se desio. Ja sam temu pokrenuo na ovom delu Roknostalgije jer smatram da je "Trazim, nudim, menjam..." jedan od udarnih kutaka foruma. Urednici neka kazu svoje, u svakom slucaju Nikoli Karaklajicu neka je vecna slava i HVALA MU za sve sto je ucinio za mlade tokom '70, '80 i '90-tih.

NEKA JE VJECNA SLAVA I HVALA MU
Dok god zivim nikad necu zaboraviti ono njegovo "Dobro vece,kako ste", kako je inace pocinjalo "Vece uz radio"svakog ponedeljka od 20 do 22 casa, prvi program radio Beograda, jedna od mojih najdrazih radio emisija iz 70-tih godina,za koju sam saznao zahvaljujuci "Politikinom zabavniku" koji je imao "Hit stranu" koju je On uredjivao i tu je bila reklama te emisije. Uradio je velike stvari vezane za yu rock, vecina velikih ex yu muzicara, moze da zahvali Njemu da su postali to sto jesu. Prozao je sansu svim mladim muzicarima bez obzira da li dolaze iz velikih gradova ili provincija da naprave neki snimak (sto je u to vrijeme bilo veoma tesko) da bi mogao da se emituje preko radija, da snime svoje prve ploce ...
Bio je urednik i voditelj i drugih emisija vezane za mlade (npr. Putokaz ), uradio je puno na vaspitanju i obrazovanju mladih svih ex yu prostora. Ako me pamcenje ne vara bio je i sahovski velemajstor.... Za mene obicnog smrtnika bio je i ostace VELIK COVJEK, veliki dio moje ljubavi prema rok muzici je i zahvaljujuci Njemu, Nikola hvala Ti za to, vrijeme koje sam proveo uz Tvoje emisije bilo je i ostace nesto kao najljepse i najdraze u mom zivotu, NEKA TI JE VJECNA SLAVA I HVALA.

Floyd
Ne Floyde, ne vara te pamcenje sto se tice Nikole kao sahovskog velemajstora. Dakle, bio je i clan drzavne postave u kojoj je postigao zapazene rezultate, a u slobodnim starackim danima je ucestvovao na mnogim simultankama. Ako se ne varam, poslednju simultanku je odigrao pre samo nedelju dana.
yo-wan
yo-wan
Admin
Admin

Status :
Online
Offline

Broj poruka : 814
Godina : 63
Location : Grdelica-Serbia
Datum upisa : 19.02.2008

http://jug-je-juznije.nice-forum.net/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Nikola Karaklajic    -in memoriam Empty Re: Nikola Karaklajic -in memoriam

Počalji od arman Čet Dec 18, 2008 6:00 pm

Bio je i sahovski teoreticar i usavrsio je otvaranje poznato kao beogradski gambit a 1955. bio je sampion ondasnje Jugoslavije.
arman
arman
V.I.P.
V.I.P.

Status :
Online
Offline

Broj poruka : 514
Location : smederevo
Datum upisa : 26.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nikola Karaklajic    -in memoriam Empty Re: Nikola Karaklajic -in memoriam

Počalji od yo-wan Pet Dec 19, 2008 11:22 am

Obzirom da je za dva protekla dana temu posetilo te procitalo vise od 160 forumasa, a izvestan broj ljudi se komentarom ukljucio u post, to govori samo za sebe - bilo koji komentar je izlisan!
Ja pak zelim da nastavim u tom smeru time sto cu podseteti ondasnje konzumente emisije "Vece uz radio" na uvodnu spicu. Naime, pre onog "Dobro vece, kako ste", isao je karakteristican muzicki uvod. Mislim da bi svi koji posecuju ovu temu voleli da se prisete tog uvoda, pa ako neko od Roknostalgicara ima taj file, samo neka postavi!
yo-wan
yo-wan
Admin
Admin

Status :
Online
Offline

Broj poruka : 814
Godina : 63
Location : Grdelica-Serbia
Datum upisa : 19.02.2008

http://jug-je-juznije.nice-forum.net/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Nikola Karaklajic    -in memoriam Empty Re: Nikola Karaklajic -in memoriam

Počalji od Medico Pet Dec 19, 2008 6:03 pm

Nikola Karaklajić je poseban značaj imao u promociji mladih muzičara i uvođenju na "mala vrata" muzike na koju se zvanična vlast tada još veoma mrštila. Mnogo lepog može da se kaže o njemu u tom pogledu. Imao je i fantastičnu kolekciju muzičkih zapisa, pribavljanih iz celog sveta, posebno sa gostovanja na međunarodnim turnirima. Plašim se za sudbinu te kolekcije!
Što se šaha tiče, NK nije bio velemajstor, ali je bio značajna šahovska ličnost i biće zauvek zapamćen. Korisno je pogledati ovaj tekst koji je postavila Svetska šahovska federacija:
http://www.fide.com/component/content/article/1-fide-news/3609-in-memoriam-im-nikola-karaklajic
Medico
Medico

Status :
Online
Offline

Broj poruka : 43
Godina : 76
Location : Beograd
Datum upisa : 11.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nikola Karaklajic    -in memoriam Empty Re: Nikola Karaklajic -in memoriam

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu