ROKNOSTALGIJA FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Napustio nas je Jimmy Bain.

5 posters

Ići dole

Napustio nas je Jimmy Bain. Empty Napustio nas je Jimmy Bain.

Počalji od harkonen Ned 24 Jan 2016 - 16:46

Napustio nas je Jimmy Bain. 20sjdb6


Po poročanju večih mednarodnih glasbenih agencij, kot tudi bobnarja skupine Dio Simona Wrighta, je basist zasedb Rainbow in Dio, Jimmy Bain, umrl v 68. letu starosti.

O Bainu se je nazadnje govorilo leta 2012, ko so ga aretirali v Kaliforniji zarad domnevne vožnje avtomobila pod vplivom drog. Od leta 2013 dalje, je bil član zasedbe Last In Line, v kateri igrata tudi Dio soigralca Vivian Campbell ter Vinny Appice, skupaj z pevcem Andrewom Freemanom.

V intervjuju je Bain o svojem času v Dio povedal: "Proti koncu kariere z Dio, je bilo že vsega malo preveč, z odrskimi performansami, pajki in kitarami, ki so streljale laserje. Ko smo začeli z 'Holy Diver', s polovico bobnarskega kompleta, smo vedeli, da bo glasba magična. Na prvih dveh albumih sem napisal veliko skladb, vendar je bilo kasneje vse težje se spomniti nekaj novega. Vsi smo bili mnenja, da je bil 'Last in Line' mehak album, čeprav mi je bil všeč kot celota, od naslovnice dalje. Ko se je zgodil 'Sacred Heart', sem pogledal na pošast na naslovnici in pomislil 'Poglej kako se mi smeji zdaj!'.

Turneje so bile vedno nora stvar. Znan sem bil po tem, da so me zažgali, jaz pa sem še kar igral. Nekajkrat sem celo padel - to je bilo kot del showa. Z Ronnijem sva se ga nekajkrat skupaj napila, vendar so me vedno morali odnesti stran in v limuzino. Ampak dokler sem igral v živo, bil kreativen in pisal nove skladbe, vse ostalo ni bilo važno. Proti koncu se je Ronnie dostikrat prepiral z Vivianom in prideš do nekega trenutka, ko v glasbo vpelješ klaviature in igraš z orkestrom. Vedno sem bil mnenja, da smo imeli tako edinstven zvok, da smo bili lahko le Dio. Ni nam bilo treba posnemati nikogar."


MIRNO MORJE, KAPITAN!
harkonen
harkonen
V.I.P.
V.I.P.

Status :
Online
Offline

Broj poruka : 3306
Godina : 88
Location : Kouk
Datum upisa : 27.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Napustio nas je Jimmy Bain. Empty Re: Napustio nas je Jimmy Bain.

Počalji od Buba Ned 24 Jan 2016 - 22:44

R.I.P.
Buba
Buba
V.I.P.
V.I.P.

Status :
Online
Offline

Broj poruka : 371
Datum upisa : 21.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Napustio nas je Jimmy Bain. Empty Re: Napustio nas je Jimmy Bain.

Počalji od mdragojlovic Pon 25 Jan 2016 - 10:12

R.I.P.
mdragojlovic
mdragojlovic
V.I.P.
V.I.P.

Status :
Online
Offline

Broj poruka : 711
Location : Srbija
Datum upisa : 07.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Napustio nas je Jimmy Bain. Empty Re: Napustio nas je Jimmy Bain.

Počalji od ari Pon 25 Jan 2016 - 19:40


R.I.P.
ari
ari
V.I.P.
V.I.P.

Status :
Online
Offline

Broj poruka : 560
Datum upisa : 29.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Napustio nas je Jimmy Bain. Empty Re: Napustio nas je Jimmy Bain.

Počalji od petar017 Pon 25 Jan 2016 - 20:28

R.I.P.
petar017
petar017
Super član
Super član

Status :
Online
Offline

Broj poruka : 2323
Godina : 53
Location : Vranje
Datum upisa : 19.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Napustio nas je Jimmy Bain. Empty Re: Napustio nas je Jimmy Bain.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu