ROKNOSTALGIJA FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Duško Trifunović - 15 godina od smrti velikog pjesnika

3 posters

Ići dole

Duško Trifunović - 15 godina od smrti velikog pjesnika  Empty Duško Trifunović - 15 godina od smrti velikog pjesnika

Počalji od Sveto Pet 29 Jan 2021 - 8:33

POEZIJA MU JE BILA MUZIKA: Danas se navršava 15 godina od smrti književnika Duška Trifunovića

Duško Trifunović - 15 godina od smrti velikog pjesnika  60158_10

DANAS je tačno 15 godina, otkako je u Novom Sadu preminuo čuveni književnik za decu i odrasle, televizijski stvaralac i tekstopisac brojnih hitova pop i rok muzike, Duško Trifunović.
Duško je rođen 1933. u Sijerkovcu (Republika Srpska). U mladosti je završio bravarski zanat, 12 godina radio je u fabrici vagona i pisao pesme. Prva je nastala kada je imao 22 leta, a sa 24 preselio se u Sarajevo i objavio prvu zbirku poezije. Tada je odlučio da upiše fakultet, pa je završio književnost. Posle pet objavljenih knjiga poezije, 1971. godine zaposlio se na TV Sarajevo, kao urednik Omladinskog programa. Dovodio je u goste ondašnje popularne muzičare, prvenstveno pripadnike sarajevske rok scene.

Trifunović je mnogima najpoznatiji po saradnji sa "Bijelim dugmetom". Za legendarnu grupu napisao je tekstove vanvremenskih pesama "Ima neka tajna veza", "Šta bi dao da si na mom mjestu", "Bluz za moju bivšu dragu" i "Pristao sam, biću sve što hoće". Poslednju je posvetio Maji Sabljić, koja je u to vreme polagala prijemni ispit za glumu, nakon što je video da su se profesori sa njom poigravali, jer je sve unapred bilo namešteno.

- I ja napišem - "Pristao sam da budem igračka, da prodajem dušu vragu svome, da ostane samo crna tačka, posle igre kad me mirno slome, pristao sam da budem igračka" - ispričao je svojevremeno Duško.

Izvor : https://www.novosti.rs/scena/poznati/958994/poezija-bila-muzika-danas-navrsava-15-godina-smrti-knjizevnika-duska-trifunovica


Samo na kraju dodajem : "Pamtite me po pjesmama mojim"

"Neka mu je vječna pamjat i Bog da mu dušu prosti".

Veliki čovjek , veliki pjesnik, mnogo brzo zaboravljen, a masa nas još pjevuši neke njegove pjesme, a da nismo ni svjesni da ih je on svojom rukom napisao i podaradio interpletatorima da ih prenesu kroz muziku svima nama.


Duško Trifunović - 15 godina od smrti velikog pjesnika  Roknostalgija_logo

 16 godina foruma ROKNOSTALGIJA


Sva muzika koja se nalazi na našem forumu postavljena je iz promotivnih razloga i podliježe zaštiti autorskih prava,
stoga ste dužni da svaku pjesmu koju skinete sa našeg sajta (nakon slušanja) uklonite sa Vašeg HDD-a u roku od 24h!
Ukoliko Vam se sviđa preslušana pjesma kupite CD tog izvođača!
Sveto
Sveto
Admin
Admin

Status :
Online
Offline

Broj poruka : 24088
Godina : 58
Location : BiH (RS)
Datum upisa : 19.08.2008

https://roknostalgija.serbianforum.info/forum

Filip-S likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Duško Trifunović - 15 godina od smrti velikog pjesnika  Empty Re: Duško Trifunović - 15 godina od smrti velikog pjesnika

Počalji od zeleničure Uto 2 Feb 2021 - 14:04

Veliki majstor svog zanata. I nema sumnje da će biti upamćen po pjesmama svojim.
PAMTITE ME PO PJESMAMA MOJIM!
https://www.ekspres.net/scena/dusko-trifunovic-pamtite-me-po-pjesmama-mojim



zeleničure
Super član
Super član

Status :
Online
Offline

Broj poruka : 1539
Godina : 65
Location : Ljubljana
Datum upisa : 20.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Duško Trifunović - 15 godina od smrti velikog pjesnika  Empty Re: Duško Trifunović - 15 godina od smrti velikog pjesnika

Počalji od Filip-S Pet 12 Feb 2021 - 23:53

Sveto napisa:
...
"Pamtite me po pjesmama mojim"

"Neka mu je vječna pamjat i Bog da mu dušu prosti".

Veliki čovjek , veliki pjesnik, mnogo brzo zaboravljen, a masa nas još pjevuši neke njegove pjesme, a da nismo ni svjesni da ih je on svojom rukom napisao i podaradio interpletatorima da ih prenesu kroz muziku svima nama.
...
Baš danas u jednoj beogradskoj knjižari tražio neku knjigu DUŠKA TRIFUNOVIĆA...

Filip-S
V.I.P.
V.I.P.

Status :
Online
Offline

Broj poruka : 66
Godina : 58
Location : Vranje
Datum upisa : 22.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Duško Trifunović - 15 godina od smrti velikog pjesnika  Empty Re: Duško Trifunović - 15 godina od smrti velikog pjesnika

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu