ROKNOSTALGIJA FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MOSKRI in memoriam 2005-2010

2 posters

Ići dole

MOSKRI in memoriam 2005-2010 Empty MOSKRI in memoriam 2005-2010

Počalji od Son of Man Sre 25 Avg 2010 - 10:10

Davor Bobić MOSKRI (1977-2005)

MOSKRI in memoriam 2005-2010 Prti%2BBee%2BGee%2Bmoskri6

Na današnji dan, 25. avgusta, navršava se tačno 5 godina od smrti, na prvom mestu velikog čoveka, umetnika i drugara, pa tek onda i frontmena kultnog beogradskog rep sastava PRTI Bee Gee.

Šta reći o Moskriju a ne smoriti ko po onim novinarskim kolumnama. Davor je bio, al' zaista, bez ikakve patetike, totalno jedinstvena pojava na domaćoj hip-hop sceni, i svojim rimama i MC-ingom dobrano je pomerio granice repa u Srbiji pa i scenu koja je tada bila još u povojima, a čak bi rekao i da je upravo baš on bio glavni pokretač te scene tamo 2002. godine kada su se PRTI-jevci pojavili na SKC radiju. Jasno se sećam kad sam prvi put čuo njihovu kultnu pesmicu Pajp, dakle nisam verovo šta slušam, i iako tad pojma nisam imao o kojim momcima se radi u startu me zaintrigirao lik koji je piskutavim glasom odrepovao ono legendarno :

Stigao je vašar, 'ajdemo na vašar,
na vašaru cepaće i Sinan i Jašar,
ringišpil je popravljen, klopaće se prase,
da ćemo se balzamovati unapred zna se.


Eh, to su bila vremena. Da nastavim, tek metar dana kasnije sreo sam ove momke na SKC-u i pitao ih za ime benda, i to prvenstveno iz razloga jer sam redovno puštao tu stvar i to po više puta u svojoj emisiji a pojma nisam imao ni kako se sastav zove. Tada mi je Eufrat nešto promrmljao tipa PRITI BE GE il' tako nešto, tako da sam ja zbog tog njegovog očiglednog bolenja-kurca, još dugo vremena najvaljivao taj PAJP ko Pretty BG, što bi u prevodu značilo LEPI BEOGRAD. Ludak

Dakle, urnebes to the fullest, al' jebiga, takva su vremena bila, non-stop bleja na SKC-u, i tačno se nije znalo koji je tu pijan a koji drogiran i čime. Naravno, vutra je tu ubedljivo dominirala kao najjeftinija, tako da si te 2002. pa bogme i 2003. mogao da uđeš bukvalno u po noći u studio i da zatekneš nekog cara kako purnja spravu, zatim je ladi i šalje dalje. Znači, narodski rečeno, vutra se na SKC-u praktično nije gasila, jer stalno je neko imao barem jedan hedčić, i logično non-stop se motalo.

E sad, pogađate, gde ima dima ima i vatre, pa je tako vrlo brzo na SKC radio uleteo i heroin i sve ostale smicalice tipa ekseri, spid itd. mada zaista ne mogu da tvrdim da toga nije bilo i od početka, jer ljudi se ipak nisu drogirali tek tako javno time, ali je ubrzo i to počela da biva praksa...

Ostatak teksta uz pregrst fotki i klipova :
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com/2010/08/davor-bobic-moskri-1977-2005.html
Son of Man
Son of Man
V.I.P.
V.I.P.

Status :
Online
Offline

Broj poruka : 175
Godina : 46
Location : Vidzastan, South Belgrade
Datum upisa : 24.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

MOSKRI in memoriam 2005-2010 Empty Re: MOSKRI in memoriam 2005-2010

Počalji od gothmog Pon 11 Apr 2011 - 21:15

Bio je najbolji mc !!!! extremno brutalan sa textovima !!! , steta sto sam uzasno kasno cuo za PRTI BEE GEE , svirke su im kazu ljudi bile fenomenalne , mada oni i dalje prase ali bez Moskrija ... Njegove radio emisije izjave ... , jednostavno Moskri je bio extra extra lik , steta sto takvi umetnici odlaze , mislim da je imao mnogo jos toga da kaze , Moskri zakon !! R.I.P.
gothmog
gothmog

Status :
Online
Offline

Broj poruka : 2437
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu